A 2024. december 10. után leadott rendelések karácsony után kerülnek kiszállításra.

A DUBLEZ öntapadó órák rögzítése

A lépésről lépésre történő útmutató:

  1. Mérjük meg a falat, ahová az öntapadós órát szeretnénk felszerelni. A számok vagy ragasztható részek távolsága az óramechanizmustól tetszőleges lehet, de ajánljuk, hogy használja azokat a méreteket, amelyekkel eredetileg megrendelte az órát. Fontos a óra középpontjának megmérése, mivel minden más ebből fog következni.
  2. Az óramechanizmus már előre felszerelt egy acél kerek házban. Az óramechanizmus hátulján található egy akasztó, amely lehetővé teszi az egyszerű felakasztását a falra.
  3. Miután kiválasztottuk a helyet, ahová az órát el szeretnénk helyezni, ajánljuk, hogy a pontos középpontba (a pontos középpont a fém ház felső része, ahol az akasztó található) helyezzünk egy szöget, és erre akasszuk fel az óramechanizmust a házával együtt.
  4. A csomag tartalmaz egy papírt, amelyen egy kör és annak belsejében 12 vonal található (egy kör, ami 12 részre van osztva). A kör közepén egy fekete pont található. Készítsünk egy lyukat a fekete pontba. Ezt a papírt húzzuk át az óra fém közepén egészen addig, amíg a papír hozzá nem ér az acél kerek házhoz, amely az óramechanizmust tartalmazza. Ha a papírt sikeresen a helyére tettük, fordítsuk el úgy, hogy a körben lévő vonalak megegyezzenek az óra számlapján lévő számokkal.
  5. A csomag tartalmaz egy papírmértéket is. Most el kell döntenünk a ragasztható részek központi mechanizmustól való távolságát. Például, ha az óra a falra való ragasztás után 150 cm méretű, akkor a középponttól való távolság ennek a fele (150 / 2 = 75 cm). Ha ezt a számot átgondoltuk, vegyük kezünkbe a métert. Annak egyik végét (sarkát) helyezzük az óramechanizmus középpontjához. Ha a méter hosszabb oldala (1 méter hosszú) egybeesik a papírkörön lévő vonallal, akkor jó pozícióban vagyunk, és ceruzával jelöljünk ki a falon egy pontot a mechanizmustól való előzőleg meghatározott távolságban. Ezzel a módszerrel 12 pontot jelölünk ki a falra. Végül minden pont azonos távolságra lesz a középponttól.
  6. Jelenleg 12 pontunk van a falon és az óramechanizmus a falon van (egyelőre mutatók nélkül). Készítsük elő az összes óra ragasztható részét, fordítsuk meg őket (a hátoldalukra), és távolítsuk el minden részről a zöld védőfóliát, hogy a falra tudjuk őket ragasztani.
  7. Ezután kezdjük el a részek ragasztását. Minden ponton ragasszuk fel a hozzá tartozó részt, úgy hogy a rész középpontja körülbelül a pont közepére kerüljön. Nagyon óvatosan ragasszuk fel, semmiképpen sem nyomjuk erősen a falhoz, hogy a végén távolról ellenőrizhessük az összes részt, ahogy a falra vannak ragasztva, és szükség esetén finoman igazíthassunk rajtuk. Néhány óraszám két számjegyből áll, például a 10, 11, 12. Ezeknél a számoknál a csomag tartalmaz egy sablont is. Ennek a sablonnak köszönhetően, amikor azt a falhoz helyezi, pontosan tudja a számokat a falra ragasztani a pontos távolságokkal a számjegyek között.
  8. Ha minden részt felragasztottunk, nézzünk rájuk elegendő távolságból, hogy ellenőrizzük, minden rész a helyes helyen van-e és egyenesen vannak-e ragasztva. Ha hibázunk, óvatosan válasszuk le a részt és ragasszuk fel újra. Ha már 100%-ig biztosak vagyunk a ragasztás helyességében, erősen nyomjuk meg az összes részt a falon, hogy a habosított szalag megfelelően tapadjon a falhoz

Az óramutatók rögzítése, az elem behelyezése a szerkezetbe és az idő beállítása:

  1. Az óramechanizmus előlapján, ahol a mechanizmus része kiemelkedik a házból, lazítsuk meg a kis, felső, rézszínű csavart, amely a mechanizmuson található.
  2. Csomagoljuk ki a fém/fa mutatókat a tasakból. A tasakban két mutató található: az óramutató (rövidebb), és a percmutató (hoszabb). Az óramutatón nagyobb lyuk van rézkerékkel. A percmutatón kisebb lyuk van rézkerék nélkül.
  3. A mutatókon lehet védőfólia. Ha van rajtuk, óvatosan távolítsuk el a fóliát a mutatókról.
    1. Ha fekete mutatói vannak, a fólia átlátszó.
    2. Ha ezüst mutatói vannak, a fólia kék vagy nincs rajtuk fólia.
    3. Ha arany vagy fa mutatói vannak, a mutatókon nincs fólia.
  4. A mutatók rögzítése a mechanizmusra:
    1. Elsőként az óramutatót fogjuk felrögzíteni. Helyezzük be a mutatót a mechanizmusba és óvatosan nyomjuk be, hogy ott szorosan tartózkodjon. Tippünk: a ,,félgömbök" mentén nyomjuk, ne a mutatók végét, hogy elkerüljük azok meghajlását.
    2. Ezután helyezzük be a percmutatót. Ez a mutató pontosan illeszkedik a mechanizmusban lévő hornyokba.
    3. Ha mindkét mutatót sikeresen felszereltük, tekerjük vissza a rézcsavart a mechanizmus tetejére.
  5. A mutatók ellenőrzése: A mutatók rögzítése után nézzünk az órára oldalról / profilból, hogy a mutatók nem keresztezik-e egymást. Ha véletlenül kereszteznék, óvatosan hajlítsuk meg a percmutatót (a legjobb, ha a mechanizmusnál hajlítjuk, nem a mutató végén).
  6. A megfelelő elem kiválasztása az órához: Az óramechanizmus standard AA típusú elemmel működik. Az óra helyes működése és a pontos idő megjelenítése érdekében nagyon fontos a helyes típusú elem használata. Gyártóként minőségi alkáli elemek használatát ajánljuk megbízható gyártóktól. Nem ajánljuk az újratölthető elemek, az elhasznált elemek, a használt elemek vagy a cink-klorid elemek használatát. Az elem feszültségének 1,3 - 1,7 V között kell lennie. Ezeknek az ajánlásoknak a figyelmen kívül hagyása esetén előfordulhat, hogy az óra nem fog helyesen működni.
  7. Az elem rögzítése az órába: Helyezzük az AA típusú elemet az óramechanizmusba. Az elem behelyezésének iránya (plusz, mínusz) meg van jelölve a mechanizmuson.
  8. Az idő beállítása: Először állítsuk a mutatókat 12:00-ra. Ezután az óramechanizmus hátulján található fekete kerék segítségével állíthatjuk be a helyes időt.
  9. Ha minden rendben ment, az óramechanizmust az acél akasztón keresztül ismét felakaszthatjuk a falra, például egy szögre.