Valentin-napi ajándékok a DUBLEZ-től

Lepje meg párját egy eredeti fa kulcstartóval, dekorációval vagy egy szerelmes képpel!

Az élet szimbólumai - Spirituális erejük és jelentésük
Érdekességek

Az élet szimbólumai - Spirituális erejük és jelentésük

Mindenkinek megvan a saját elképzelése az életről, de annak egyetemes jelentése az élőlények létezése. Az élet az, ami mindannyiunkat összeköt, éppúgy, mint a halál. Az emberiség ősidők óta különböző szimbólumokat, szavakat és jeleket használ az élet fogalmának kifejezésére.

A következő cikkben olvashatók:

  1. A szimbólumok titkai és jelentései
  2. Az élet fája – az összeköttetés és növekedés jelképe
  3. A végtelenség – több mint egy szimbólum
  4. Hamsa – a védelem és erő szimbóluma
  5. A Anch szimbólum – az ókori egyiptomi élet keresztje
  6. Pentagram – a mágikus erők és védelem szimbóluma
  7. Kereszt – a remény és hit szimbóluma
  8. Buddha – a buddhizmus szimbóluma és egy személy egyben
  9. Lótuszvirág és az Élet virága – a tisztaság és újjászületés jelképe
  10. Jin és Jang szimbólum – a kettősség és egyensúly harmóniája
  11. Az Óm szimbólum jelentése – az örök hang szimbóluma

1. A szimbólumok titkai és jelentései

A kultúránkban jelenlévő rengeteg szimbólum közül az élet szimbólumai különleges helyet foglalnak el. Ezek az erőteljes emblémák az élet lényegét képviselik, valamint az életút számos aspektusát. Világszerte megtalálhatóak a művészetben, irodalomban, építészetben és spirituális gyakorlatokban, amelyek tükrözik közös emberi tapasztalatainkat és vágyainkat. E szimbólumok vizsgálata révén jobban megérthetjük helyünket a világban, valamint az élet körforgásához való kapcsolódásunkat, amelyek körülvesznek minket. Ezek a szimbólumok emlékeztetnek az élet szépségére, titokzatosságára és ellenálló képességére, valamint tudást, inspirációt és vigaszt nyújtanak az ember számára bizonytalan időkben.

Az emberiség ősidők óta szimbólumokat használ az élet minden fontos eseményének megjelenítésére. Mi lehetne azonban fontosabb az életben, mint maga az élet? Az emberek a történelem során, kultúrától vagy vallástól függetlenül, elfogadták és elismerték az életet képviselő fontos jeleket és szimbólumokat.

2. Az életfa – az összeköttetés és növekedés jelképe

Erőteljes, szent és végtelenül bölcs, egyúttal egy másik világ kapuja is. Az élet adója, szentélyek és az újjászületés szimbóluma. Az életfa az emberiség egyik legfontosabb élet szimbóluma, amelyet a mágikus erejébe vetett hit övez.

Az ókori kelták úgy hitték, hogy a fák különleges erővel bírnak, és minden élet forrásai. Az életfa szimbóluma évszázadok óta fennmaradt. Azt mondják, hogy ez jelképezi az egyensúlyt és a harmóniát minden világban, összeköti az eget, a földet és az alvilágot.

Az élet fája – illusztráció

Az életfa illusztrációja. Forrás: DUBLEZ

Az ágak az életben való tanulás és tudás keresését jelképezik. A törzs az erőt és a család egységét szimbolizálja, virágai és gyümölcsei az újjászületett növekedést és az örök életet mutatják. Mély gyökerei az alapban az alvilágba nyúlást képviselik. A fákat hosszú élet, újjászületés és megújulás, erő és bölcsesség szimbólumának tekintették és úgy hitték, hogy ők az újjászületett őseink.

Ezek a szimbólumok nagyon népszerűek vásárlóink körében is, gyönyörű, fából készült 3D fali dekoráció formájában:

Falidísz - Dafor életfa Falidísz - Dafor életfa
64
+ 9
Fa életfák
(10)
6 990 Ft-tól
Életfa dekoráció - Az élet szimbóluma Életfa dekoráció - Az élet szimbóluma
21
+ 9
Fa életfák
(2)
8 890 Ft-tól
Fa életfa - Yesod Fa életfa - Yesod
168
+ 9
Fa életfák
(111)
6 990 Ft-tól
Falmatrica életfa - Tölgy Falmatrica életfa - Tölgy
26
+ 9
Fa életfák
(30)
12 190 Ft-tól
Szláv életfa - Fali dekoráció Szláv életfa - Fali dekoráció
55
+ 9
Fa életfák
(17)
6 990 Ft-tól

Minden új település közepére fákat ültettek, amelyek életfontosságú forrásokat biztosítottak, mint például ételt, menedéket és szertartások helyszínét.

Úgy vélik, hogy a kelták öt szent fát tiszteltek, amelyek közül a legerősebb a tölgy volt, amely a világ közepét és a legerősebb kaput az alvilágba képviselte.

A fák erejébe vetett pogány hit a mai napig fennmaradt. Például Írország tele van „tündérfákkal”, amelyeket érmekkel, szalagokkal és üzenetekkel díszítenek, olyan emberek, akik tudást, egészséget vagy jólétet keresnek.

Végül az élet fája szimbolizálhatja a négy elemet is, amelyek a levegő, a víz, a szél és a föld, amelyek az élet elengedhetetlen részei.

Az élet fájának jelentőségét minden kultúrában külön cikkben elemeztük: Mi az életfa – mindent, amit tudni kell annak jelentéséről és szimbolikájáról.

3. A végtelenség – több mint egy szimbólum

A végtelenség szimbóluma, más néven az örökkévalóság szimbóluma vagy örök szimbólum. Az elfekvő nyolcas, amelyet a végtelenséggel társítunk, a matematika világában jött létre. 1655-ben John Wallis matematikus döntött úgy, hogy az elfekvő nyolcast a végtelenség jelképeként használja. Felmerült a gyanú, hogy az ötletet a római CIƆ ezres számról kapta, amely hasonlít a végtelenség szimbólumához. Ez a számjegy jelenthet „sokat” is.


A végtelenség szimbóluma. Az illusztráció a szimbólum matematikai kifejezését öss zekapcsolja az univerzum végtelen áramlásával. Forrás: DUBLEZ

A végtelenség szimbólumának további értelmezései:

  • Az Ouroboros ábrázolása: A végtelenség szimbólumát alkotó két összetevő kör alakját néhány misztikus az ouroboroshoz köti, amely kígyót ábrázol, amint a saját farkát eszi, és így kört alkot.
  • Harmónia és egyensúly: A két összekapcsolódó kör, amelyeket az egyesülés képvisel, két ellentétes személyt vagy erőt is jelenthet, amelyek harmóniában és egyensúlyban találkoznak. Értelmezhető úgy is, mint minden dolog közötti összekapcsoltság.
  • Megújulás: Spirituális és metafizikai szinten a végtelenség szimbóluma a megújulást és az örök életet is jelentheti a halál után. Hivatkozhat Isten és az isteni lény végtelen és korlátlan képességére, valamint az örök szeretetre.
  • Kundalini energia: A hinduizmusban a végtelenség szimbóluma ábrázolhatja a kundalini energiát, amelyet általában a gerinc alján összetekeredett kígyóként ábrázolnak. Továbbá képviselheti a férfi és női természet kettősségét és egyesítő jellegét.
  • Keresztény Isten: A keresztények számára a végtelenség szimbóluma Istenre utalhat, aki természeténél fogva örök. Az is tükrözheti az Isten által népének adott örök ígéreteket.
  • Az univerzum örökkévalósága: A jóga gyakorlói a végtelenség szimbólumát az univerzum folyamatos létezésének szimbólumaként látják. Nincs kezdet és nincs vég, csak a pusztítás és teremtés végtelen ciklusa. Minden az univerzumban folyamatos mozgásban van. Van egy egység, amelyet az univerzummal való kapcsolatunkkal birtoklunk, és bár egyének vagyunk, megszakíthatatlan kapcsolat van közöttünk.
  • Az energia természete: A végtelenség szimbóluma néhány tarotkártyán is észrevehető, ahol az energia korlátlan természetét és az anyag és energia közötti végtelen cserét jelzi. Értelmezhető úgy is, mint gondolataink vagy lelkünk végtelen lényege.

Mi a DUBLEZ-nél a végtelenség szimbólumát a szeretettel kombináltuk, és így születtek meg a gyönyörű fali dekorációk :)

Valentin-napi ötlet
Fali dekoráció a hálószobába - Végtelen szerelem Fali dekoráció a hálószobába - Végtelen szerelem
153
+ 9
Fa faliképek a hálószobába
(57)
10 090 Ft-tól
Valentin-napi ötlet
Szerelem kép - Infinity love Szerelem kép - Infinity love
102
+ 9
Fa faliképek a hálószobába
(28)
8 490 Ft-tól
Valentin-napi ötlet
Nagy falmatrica - Végtelen szerelem Nagy falmatrica - Végtelen szerelem
63
+ 9
Fa faliképek a hálószobába
(18)
12 590 Ft-tól
Valentin-napi ötlet
Nagy falikép a hálószobába - Infinity love Nagy falikép a hálószobába - Infinity love
27
+ 9
Fa faliképek a hálószobába
(5)
26 790 Ft-tól

4. Hamsa – a védelem és erő szimbóluma

A Hamsa egy ókor közel-keleti amulett, amely Isten kezét szimbolizálja. Minden vallásban ez egy védelmező jel, és szerencsét és egészséget hoz tulajdonosának.

A hamsa kéz számos név alatt ismert – hamsa, hamsa kéz, hamesh, hamesh kéz, khamsa és chamsa. Miriám kezeként is emlegetik, Mózes és Áron testvérének nevére utalva. Két fő stílusa van a hamsa kéznek: a legnépszerűbb a stilizált hamsa kéz két szimmetrikus hüvelykujjal, de vannak nem szimmetrikus hamsa kezek is, amelyek valódi kezek alakját követik.


Hamsa kéz illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Minden hamsa kéz viselhető ujjakkal felfelé vagy lefelé, és úgy vélik, hogy mindkettő szerencsét, békét és jólétet, valamint védelmet nyújt tulajdonosának.

Bár a hamsa kéz szimbolikus jelentőségű volt az iszlámban és a judaizmusban évszázadokon át, a Közel-Keleten végzett régészeti ásatások bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy a hamsa régebbi, mint ezek a vallások. A föníciaiaktól ered, és a Közel-Kelet régi istennőjének védelmező szimbólumaként használták. A hamsa kéz mindig is egy női entitáshoz kapcsolódott, amely védelmet nyújt a gonosztól és a szerencsétlenségektől.

A Hamsa kéz szimbóluma fa fali dekorációként a DUBLEZ-től:

Fa szimbólum - Fatima keze Fa szimbólum - Fatima keze
6
+ 9
Dekorációk orientális stílusban
(0)
8 290 Ft-tól
Fából készült fali dekoráció - Hamsa Fából készült fali dekoráció - Hamsa
2
+ 9
Dekorációk orientális stílusban
(0)
8 690 Ft-tól

A "hamsa" vagy "hamesh" szó ötöt jelent. A hamsa kézen öt számjegy található, de az ötös számnak további szimbolikus jelentősége van a zsidó és iszlám hagyományokban. Az öt (héberül hamesh) az öt Tóra könyvét jelenti a zsidók számára. Az ötödik betűt is jelképezi a héber ábécében, „Heh”-et, amely Isten egyik szent nevét képviseli. Szimbolizálja az iszlám öt pillérét a szunniták számára és az öt embert köntösben a síiták számára.

A zsidó vallásban a zsidó hamsa kéz szimbolizálja Isten kezét is. Az iszlám hitben a hamsa kéz Fatima kezét szimbolizálja, Mohamed próféta lányának kezét.

Sok zsidó hiszi, hogy a hamsa kéz öt ujja arra emlékezteti viselőjét, hogy használja az öt érzékét Isten dicséretére. A hamsa kezek gyakran tartalmaznak egy szem szimbólumot, amely erős talizmán a „rossz szem” ellen, azaz a rontás ellen.


Hamsa kéz szemmel a tenyérben, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

5. Anch szimbólum – az ókori egyiptomi élet keresztje

Az anch szimbólumot, amelyet néha ankh néven is említenek, egyiptomi életkulcsként vagy a Nílus kulcsaként ismerjük, és az örök életet jelképezi az ókori Egyiptomban. Úgy tartják, hogy az Afrikaiak hozták létre az anch szimbólumot az egyiptomiak előtt, és ez az első – eredeti kereszt.

Ez az egyiptomi élet jelképe gyakran megjelenik jelentős egyiptomi személyiségek, például fáraók és királyok kezében, ezzel szimbolizálva halhatatlanságukat. Ezen kívül gyakran ábrázolták templomokban, valamint nagy egyiptomi istenek, mint Ozirisz, Ízisz és Ré kezében is. Gyakorlatiasabb értelmezés szerint az anch a vizet, a levegőt és a napot jelképezi, amelyek az ókori egyiptomi kultúrában az élet fenntartásának alapvető elemei voltak.


Az egyiptomi Anch szimbólum, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Emellett az anch szimbólumokat hagyományosan szarkofágokba helyezték, hogy biztosítsák az életet a halál után. Bár az anch egy általánosan ismert hieroglifa, eredete kissé homályos. Mivel az anch hasonlóságot mutat Ízisz csomójával, egyesek spekulálnak arról, hogy az anch és Ízisz csomója ugyanazt jelképezi: egy bonyolult íjat. Más elméletek szerint az anch jelentheti az ég és a föld összekapcsolódását, illetve a férfi és női szimbólumok összekapcsolódását is.

6. Pentagram – a mágikus erők és a védelem jelképe

A pentagram egy ötágú csillag, amelyet évszázadok óta használnak vallási szimbólumként. A „pentagram” szó a görög „pentagrammon” szóból származik, amely „öt vonalat” jelent. A pentagramot más néven „Pentagram”, „Dávid csillaga”, „Salamon pecsétje” vagy „Mendes kecskéje” néven is ismerjük.


Pentagram, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

A pentagramot gyakran használják az öt természeti elem: Föld, Levegő, Tűz, Víz és Lélek ábrázolására. Reprezentálhatja az emberi test öt pontját is: az elmét, a testet, a szívet, a lelket és a szellemet. Néhányan úgy vélik, hogy a pentagram a szerencse és a védelem szimbóluma.


A pentagram, amely az öt természeti elemet ábrázolja, illusztráció. Forrás: DUBLEZ


A pentagram, amely az emberi test öt részét ábrázolja, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

A pentagramot gyakran használják az okkultizmus, a boszorkányság és a sátánizmus szimbólumaként. Néhányan úgy vélik, hogy a pentagram a gonosz szimbóluma, és démoni szellemek megidézésére használható.

A pentagram egy ötágú csillag, és az egyik legismertebb szimbólum a világon. Évszázadok óta számos kultúra és vallás használja. A pentagramnak különböző jelentései vannak, de leggyakrabban a föld eleméhez és a használójának védelméhez kapcsolódik.

7. Kereszt – a remény és hit szimbóluma

Eredetileg a kereszt szimbóluma valami olyan volt, amitől az emberek féltek, és sértőnek tartották. A rómaiak bűnözőket akasztottak keresztre, és hagyták őket lassú és fájdalmas halált halni. Abban az időben ez volt az egyik legszégyenletesebb halál, amit az ember elszenvedhetett. Akkor a kereszt a bűnözők és a Római Birodalom ellenségeinek szimbóluma volt. Azonban amikor Jézus megjelent, és vele együtt az ő keresztre feszítése, a kereszt valami mássá vált.

Jézus áldozata reményt ad a hívőknek. Halálával és feltámadásával kapcsolatba léphetnek a Mennyei Atyával.

Ma az üres kereszt emlékeztet arra, amit Jézus Krisztus tett az emberekért. Az általa hozott vigasz nyilvánvaló a különböző keresztény kultúrákban, például a kelta keresztben, a görög keresztben és a latin keresztben.


Sima fa kereszt, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Bár a kereszt és a feszület hasonlónak tűnhet, van néhány lényeges különbség közöttük. Először is, a feszület Jézust ábrázolja a kereszten, míg az üres kereszt nem. Emellett mindkettő más-más jelentést hordoz.

Üres kereszt – Ez a szimbólum a hit teljességét, valamint Jézus iránti odaadást és tanításait képviseli. A kereszt különösen népszerű a protestáns egyházakban, és hosszú múltra tekint vissza.

Feszület – Ez a szimbólum Jézus szenvedését ábrázolja, és inkább a katolikus egyházban részesítik előnyben. A feszületek valamikor a 10. században váltak népszerűvé, így „modernebb” szimbólummá váltak, mint az üres kereszt.

A kereszt szimbólumát modern fali dekorációként megvásárolhatja a DUBLEZ műhelyéből:

Fali fakereszt Fali fakereszt
38
+ 9
Keresztény fa falmatricák
(28)
3 990 Ft-tól
Fa kereszt Jézussal Fa kereszt Jézussal
49
+ 9
Keresztény fa falmatricák
(36)
8 890 Ft-tól
Katolikus kereszt - Falidísz Katolikus kereszt - Falidísz
15
+ 9
Olcsó lakberendezési kiegészítők és dekorációk
(14)
3 990 Ft-tól
Kivágott fa kereszt - Betlehem Kivágott fa kereszt - Betlehem
4
+ 9
Karácsonyi dekorációk
(1)
8 490 Ft-tól

8. Buddha – a buddhizmus szimbóluma és egy személy egyben

A buddhizmus tele van szimbólumokkal. Bár Buddha Krisztus előtt a 6. században élt, a hagyomány szerint Buddha szobrai és buddhista szimbólumok Indiában csak Krisztus előtt a 3. század körül jelentek meg. Azóta ezek a szimbólumok Buddha bizonyos aspektusait képviselik, és kifejezik a buddhizmus alapelveit. Ahogy a buddhizmus más országokba terjedt, különböző buddhista hagyományok adták át tanításaikat különféle szimbólumok segítségével, amelyeket a buddhizmus fennmaradásának kulcsaként tartanak számon.

Ezek a szimbólumok belső békét és elégedettséget válthatnak ki, vagy mélyebb tudatállapotokat ébreszthetnek azokban, akik látják őket. Minden szimbólum egyedi, és más-más jelentéssel vagy üzenettel bír. Inspirációt adhatnak legnagyobb vágyaink, értékeink és lehetőségeink eléréséhez.


Buddha ábrázolása, mint Gravírozott Buddha falikép a DUBLEZ-től

A Buddha nem egy név, hanem egy cím. Ez a szanszkrit szó "felébredt embert" jelent. Egyszerűen megfogalmazva, a buddhizmus azt tanítja, hogy mindannyian az illúziók ködében élünk, amelyeket a hibás érzékelés és a „szennyeződések” - mint a gyűlölet, kapzsiság és tudatlanság – hoznak létre. Buddha az, aki megszabadult ettől a ködtől. Úgy tartják, hogy amikor Buddha meghal, nem születik újjá, hanem belép a Nirvána nyugalmába, ami nem egy "mennyország", hanem egy átalakult létállapot.

Legtöbbször, amikor valaki azt mondja, hogy „Buddha”, az a történelmi személyre utal, aki megalapította a buddhizmust. Eredetileg egy Sziddhártha Gautama nevű férfi volt, aki a mai Észak-India és Nepál területén élt körülbelül huszonöt évszázaddal ezelőtt.

Amikor Buddha megvilágosodást ért el, valami mást is észrevett: hogy amit érzékelt, az olyan távol állt a hétköznapi tapasztalattól, hogy azt nem lehetett teljesen megmagyarázni. Ezért ahelyett, hogy az embereket tanította volna, hogy mit higgyenek, megtanította őket, hogy saját maguk ismerjék fel a megvilágosodást.

9. Lótuszvirág és az Élet virága – a tisztaság és újjászületés jelképe

A lótuszvirág jelentése kultúránként változhat, de általában a tisztaság, az újjászületés és az erő szent szimbólumaként tekintenek rá. Mivel a lótuszvirág makulátlanul emelkedik ki a mocsárból, gyakran a tisztaság jelképeként tartják számon. Az is szimbolikus, hogy minden este visszatér a zavaros vízbe, és hajnalban újjáéledve virágzik, így az erő, az ellenállás és az újjászületés szimbóluma is. A lótuszvirág másik jelentése a transzcendencia: a lótusz a léleknek az anyagi világ fölé emelkedését képviseli, mivel az alvilágból a fénybe virágzik.


Lótuszvirág, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

A lótuszvirágnak külön cikket szentelünk, amelynek címe: "Univerzális szerencse szimbólum – a lótuszvirág". A cikk részletesen kidolgozott, és mindenkinek ajánljuk, akit érdekel ez a szimbólum.

Az Élet virága az egyik legelismertebb szimbólum az ókori és modern világban. A szent geometriai minta 19 egymást metsző, egyenletesen elrendezett körből áll, amelyek bonyolult, átfedő szimmetrikus virágmintát tárnak fel.

A jellegzetes vizuális ábrázolás a teremtést, a szent férfiasságot és az isteni nőiességet, valamint az élet, a halál és az újjászületés ciklusait szimbolizálja. Egyesek úgy vélik, hogy az Élet virága egy olyan kulcs, amely a szirmainak szerkezetében rejtve hordozza az idő és tér titkos tudását.


Az Élet virága homokba rajzolva, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Az Élet virága szabályosságával a mandalák közé sorolható. Ha érdekli a mandalák titokzatos világa és jelentése, figyelmébe ajánljuk szakértői cikkünket: "Mit jelent a mandala? Jelentése és eredete".

A lótuszvirág és az Élet virága nemcsak mély jelentéssel bírnak, hanem ízléses és modern otthoni dekorációk is. Nálunk, a DUBLEZ-nél, ezek különösen népszerű motívumok.

Lótuszvirág mandala - 3D falikép Lótuszvirág mandala - 3D falikép
144
+ 9
Kör alakú mandalák
(80)
11 090 Ft-tól
Fa falmatrica - Életvirág mandala Fa falmatrica - Életvirág mandala
48
+ 9
Kör alakú mandalák
(18)
6 490 Ft-tól
Harmónia mandala - 3 részes falikép Harmónia mandala - 3 részes falikép
37
+ 9
Többrészes mandalák
(13)
30 290 Ft-tól
Szakrális geometria - Jóga mandala Szakrális geometria - Jóga mandala
62
+ 9
Kör alakú mandalák
(6)
6 490 Ft-tól
Lótusz mandala - Fakép Lótusz mandala - Fakép
14
Kör alakú mandalák
(1)
11 090 Ft-tól
Fa matrica - Namaste szimbólum Fa matrica - Namaste szimbólum
4
+ 9
Fa faliképek - virágok
(0)
8 890 Ft-tól

10. Jin és Jang szimbólum – a kettősség és egyensúly harmóniája

A Jin és Jang jelképe a kínai „Változások könyvében” (Yijing) található. Elsődleges vallási vagy filozófiai összefüggése a taoizmus. A Jin és Jang alapelve nagyon egyszerű: mindennek a világon megvan a maga elkerülhetetlen ellentéte.

A jin-jang filozófia szerint mindig két ellentétes erő váltakozik: a magas szakaszt alacsony követi, a mozgást pedig pihenés. Ez minden bizonnyal Önnek is ismerős lehet a mindennapi életéből; vannak napok, amikor jobban érzi magát, míg máskor kevesebb az energiája és rosszabb a hangulata.


Jin és Jang szimbólum, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Amikor a Jin és Jang szimbólumra gondol, valószínűleg egy kicsi, kerek, fekete-fehér jelkép jut eszébe. Ez a szimbólum kínaiul Taijitu néven ismert, és valójában nem a Jin és Jang egészét, hanem csupán az erők egyensúlyát ábrázolja. A fekete terület (jin) a sötétséget, a nyugalmat, a passzív befogadást, a nőiességet és a lágyságot képviseli, míg a fehér (jang) a napot, a fényt, a meleget, az aktív adást és a férfiasságot szimbolizálja.

Mi, a DUBLEZ-nél, nagy rajongói vagyunk a Jin és Jang szimbólumnak, ezért 3D fa fali dekoráció formájában is elérhető nálunk:

Jin Jang - Gyógyító mandala Jin Jang - Gyógyító mandala
67
+ 4
Kör alakú mandalák
(16)
7 490 Ft-tól
Életfa falidísz - Jin és Jang Életfa falidísz - Jin és Jang
12
+ 9
Fa életfák
(0)
10 190 Ft-tól
Gravírozott Jin-Jang mandala Gravírozott Jin-Jang mandala
10
Kör alakú mandalák
(0)
11 090 Ft-tól

11. Az Óm szimbólum jelentése – az örök hang szimbóluma

Az Óm (ohm vagy aum) a hinduizmus alapja, és úgy tartják, hogy ez az univerzum legelső hangja. Az Óm hang előtt nem volt semmi. Lényegében ez minden, és magában foglalja az egész univerzumot, amely egyetlen hangban egyesül. A test, az elme és a lélek összekapcsolódását képviseli. Az Ómnak kapcsolatai vannak a buddhizmussal is, ahol az együttérzésre és az összekapcsolódásra utal.


Az Óm szimbólum, illusztráció. Forrás: DUBLEZ

Ami az Óm fizikai szimbólumát illeti, annak különböző ívei és vonalai az öt tudatállapotot képviselik:

  • A bal alsó ív az éber, tudatos létállapotot szimbolizálja.
  • A bal felső ív a tudattalan állapotot jelképezi.
  • A jobb alsó ív az álomállapotot ábrázolja – az éberség és a tudattalanság közötti átmenetet.
  • A felső félkör a Maya állapotot képviseli, azaz az „illúziót”; a spirituális út legnagyobb akadályát.
  • A felső pont az abszolút állapotot jelenti. Ez a legmagasabb tudatállapot; a végső spirituális boldogság állapota, amikor egyszerűen csak létezik.

Óm, mint fa dekoráció a DUBLEZ műhelyéből? Számunkra határozottan igen.

Fa Ohm szimbólum a falra Fa Ohm szimbólum a falra
16
+ 9
Fa falmatricák
(3)
6 490 Ft-tól
Fa mandala dekoráció - Ohm jel Fa mandala dekoráció - Ohm jel
21
+ 9
Kör alakú mandalák
(0)
9 590 Ft-tól